RSS

четвер, 13 листопада 2008 р.

Чудодійний нектар

Осінь старіє, і разом з липкими туманами приходять до нас головні болі, грип і цілковита слабість. В місті росте кількість аптек, а на телебаченні - кількість реклам, що пропонують різноманітні "панацеї"... а от в мене на столі стоїть шклянка з медом.

Мед - взагалі один з найстаріших відомих ліків. Згадки про нього датуються приблизно 500-тим роком до н.е. Думаю, багатьох бабусі лікували, медом, воском чи прополісом ще в час, коли сучасна медицина вважала це пережитком. А от зараз і ця сама медицина повертається до використання природніх рецептів. І крім того, що мед - природній підсолоджувач (70-80 процентів глюкози і фруктози), він має ще дуже довгий список унікальних властивостей.

1. Мед - універсальне джерело енергії. В одній ложці меду є приблизно 65 калорій (в ложці цукру - 50)

2. Мед - ціла скарбниця вітамінів і мінералів. Їхній склад міняється в залежності від того, де мед зібраний, і в яку пору.

3. Мед корисний для шкіри. Часто використовується разом з молоком для заспокоєння і зволоження шкіри.

4. Мед має антибактеріальну і протизапальну дію. Давно використовується для лікування опіків, виразок і поранень.

5. До складу меду входять так звані нутрацептики (nutraceuticals), нейтралізуючі шкідливу дію вільних радикалів. Таким чином, мед - природній антиоксидант.

6. Мед підтримує рівень холестеролу і знижує ризик діабету.

7. Фітонутрієнти меду і прополісу затримують розвиток раковинних клітин і пухлин.

Бажаю Вам не хворіти, а якщо це все-таки станеться, бажаю аби лікування було легким і солодким, як мед!

Та й просто згадайте про тістечка, пляцки, чай з медом... Смакота!

0 коментарі: